Nové označenia kurzov

Od februára 2018 (letný semester) zavádzame nové úrovne resp. nové názvy pre jednotlivé úrovne.

Pôvodne sme ponúkali na úrovni pre začiatočníkov úroveň A1 a A2, na úrovni pre stredne pokročilých B1.1 a B1.2 a na najvyššej úrovni pre pokročilých B2.1 a B2.2, všetky kurzy so 60 hodinovou dotáciou.

Po novom budeme úroveň pre stredne pokročilých deliť na tri kurzy B1.1, B1.2 a B1.3 a úroveň pre pokročilých tiež na tri kurzy B2.1, B2.2 a B2.3. Dohromady môžete u nás absolvovať teda 8 kurzov, všetky po 60 vyučovacích hodín.

Rozhodli sme sa preto z viacerých dôvodov:

  • Podobný systém sa využíva aj na jazykových školách v Nórsku alebo vo Švédsku (Folkeuniversitetet), hoci názvoslovie sa môže odlišovať. (Môžete sa tam stretnúť s označením B1a, B1b, B1c alebo B1, B1+, B2- a pod.)
  • Prax ukazuje, že na reálne dosiahnutie úrovne B1 resp. B2 podľa Európskeho referenčné rámca je pre väčšinu ľudí potrebný vyšší počet hodín (spolu 180 namiesto 120 vyučovacích hodín).
  • V jednotlivých krajinách vyšli učebné materiály aj pre vyššie úrovne. Vo Švédsku vyšla v roku 2017 kniha s názvom Rivstart B2+C1, ktorú budeme používať u nás na úrovni B2 a prejdeme ju v priebehu troch kurzov. Na nórčine využívame učebnicu Klart det!, ktorej delenie tiež zodpovedá tomuto systému.
  • Budeme mať viac času na prácu s cvičeniami na hodine, ktoré sme často preskakovali alebo dávali na dobrovoľnévypracovanie na doma.

Po novom teda budete môcť absolvovať úroveň B1.3, ktorú sme doteraz označovali ako B2.1 a následne pokračovať v nadväzujúcich kurzoch – nová B2.1, B2.2 a B2.3.

Ak by ste potrebovali poradiť, ktorá úroveň je pre vás aktuálna, resp. vhodná, radi Vám pomôžeme s výberom.

 

29.01.2018
top
| Web Design creativeplant.sk